Borsada kazanmak isteyen yatırımcı kitlelerin popüler adresi Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nın (VİOP) cazibesini ivmelenerek artırıyor. Gün geçmiyor ki VİOP’ta oynayarak (işlem yapmak) yatırım hayallerini geçekleştirmeyen yeni bir yatırımcı ile karşılaşmayalım. Aslında VİOP’ta oynayarak yatırım hedeflerini gerçekleştirmek göründüğü ve söylendiği kadar da kolay değil. Öncelikle VİOP’ta oynamak için bilinçli olmak çok önemli. Onun için gelin biz ilk olarak VİOP’ta nasıl oynayacağını bilmeyen yatırımcılar için “VİOP’ta nasıl oynanır” sorusunu cevaplamaya çalışalım.

VİOP’ta oynamak için öncelikle lisanslı bir aracı kurumda VİOP müşteri hesabının açılması gerekiyor.

VİOP’ta nasıl müşteri hesabı açılır?

VİOP’ta oynamak isteyen yatırımcılar direkt işlem yapamıyorlar. VİOP’ta oynamak için öncelikle lisanslı bir aracı kurumda VİOP müşteri hesabınızın olması gerekiyor. Viop müşteri hesabı için ise kimlik bilgileri yeterli oluyor.

VİOP müşteri hesabı açmak için aracı kuruma gidebileceğiniz gibi online müracat edebilir gerekli evrakların adresine gelmesini de isteyebilirsiniz( Bunun için aracı kurumların prosedürleri değişebiliyor, hesap açacağınız aracı kurumdan direkt bilgi alabilirsiniz)

Hesap açılışı sırasında kimlik beyanı ve yatırım hesabı ve VİOP hesabı açmayla ilgili sözleşmeleri imzaladıktan sonra uygunluk testini ( VİOP’ta yatırıma uygun olup olunmadığını ölçmek amacıyla yapılan anket) dolduruyorsunuz. Hesap açma işlemleri çok kısa sürede tamamlanıyor. Kurumunuz size VİOP müşteri hesabı ve şifresi tanımladıktan sonra müşteri hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz tutarı yatırdıktam sonra artık hemen işleme başlayabilirsiniz.

VİOP’ta oynamak için hesap açmak yeterli mi?

Açılan VİOP hesabı ve hesapta işlem yapmak istenilen miktarın bulunması ile çok hızlı bir şekilde VİOP oyuncusu olunabiliyor. Peki, VİOP’ta oynamak bu kadar kolaysa neden herkes bu piyasada yatırımcı olamıyor? Çünkü piyasanın yeterince bilinmemesi sebebiyle yatırımcı VİOP’taki yatırım fırsatlarında geri kalıyor.

VİOP’ta müşteri hesabı açılmasıyla birlikte yatırımcı VİOP’ta oynamaya hemen başlayabilir.

VİOP müşteri hesabı açtıktan sonra ne oluyor?

Güvenilir bir aracı kurumda VİOP müşteri hesabı açan VİOP yatırımcısı internet üzerinden online olarak kendisine verilen müşteri numarası ve şifresi ile artık VİOP işlem platformuna girebilir. Bu arada VİOP işlem platformuna aracı kurumların web adreslerinden ulaşılabilmektedir. Direkt Borsa İstanbul’a bağlanıp VİOP’ta oynayabileceği bilgisi geçersizdir. Yatırımcılar Borsa İstanbul’da direkt işlem yapamazlar.

VİOP İşlem Platformuna nasıl giriliyor?

VİOP işlem platformuna erişim ise çok kolaydır çünkü bilgisayar, akıllı cep telefonları veya tabletten online olarak hesap açılan aracı kurumun sayfasından bir iki dakikada girilerek VİOP’ta işlem yapmaya başlanabilir.

Aracı kurumun sayfasından müşteri numarası ve işlem şifresini girerek VİOP işlem platformuna giren müşteri karşısına giren ekrandan hesabında bulunan yatırım tutarından yatırım yapmak istediği miktara göre yatırım yapabiliyor. Öncelikle yatırım yapmak istediği enstrümanı seçen yatırımcı alım veya atım mı yapacak pozisyonunu seçiyor, ardından lot büyüklüğü emir tipini seçiyor. VİOP’ta oynamak işte bu kadar kolay yeterki VİOP yatırım serüveninizde bilinçli işlem yapabilmeniz için yanınızda güvenilir, tecrübeli ve uzman kurumlar ve VİOP profesyonelleri olsun.

VİOP’ta bilinçli yatırım için uzman desteği alın!

VİOP’ta yatırım yapmak işte bu kadar kolay. Hesap açılan aracı kurumun platformundan VİOP platformuna gir emir ver. Evet! VİOP’ta oynamak bu kadar basit. Önemli olan VİOP’ta oynarken başarılı yatırım stratejileri üretebilmek. Doğru zamanda doğru pozisyonu açabilmek.