Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) yatırımlarınızı değerlendirmek hatta spot piyasa risklerini yönetmek VİOP avantajlarından faydalanmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey VİOP yatırım hesabı açmaktır.

VİOP yatırım hesabı açmak, Borsa İstanbul’un en güçlü hisse senetleri, en popüler döviz pariteleri, kıymetli madenler, emtialar ve çok daha fazlasına yatırım yapmak çok kolay bir o kadar da pratiktir. VİOP yatırım hesabı açmak için gerekenler ise yatırımcının her an elinin altında olan kimlik bilgileridir.

VİOP yatırım hesabı açmak ve hesap için gerekenler sadece kimlik bilgileri olmakla birlikte yatırımcının Sermaye Piyasası Kanununa göre tamamlaması gereken bir iki basit süreç vardır.

VİOP yatırım hesabı açmak ve hesap için gerekenler kimlik bilgilerinin beyanı ile birlikte Müşteri sözleşmesi yani VİOP sözleşmesini ve ek dokümanlar paketini imzalaması yeterlidir. Bu esnada yatırımcının Risk analizde yapması gerekmektedir Risk analizi yatırımcının VİOP’ta yatırım yapmak için yatırımcının profilin testi için gereklidir.

*VİOP hesabı açmak için SPK kanununa göre aracı kurum tarafından sunulan ve yatırımcı tarafından imzalanması gereken belgeler:

VİOP yatırım hesabı açarken dikkat edilmesi gerekenler

VİOP yatırım hesabı açmak ve hesap için gerekenler yukarıda saydığımız kadarı ile sınırlıdır. VİOP yatırım hesabı açmak çok kolay bir süreç olmakla birlikte yatırımcının VİOP yatırım hesabı açarken ve hesap açmak için gerekenleri yaparken dikkat etmesi gereken en önemli husus belki de işlem yapılacak aracı kurumun seçimidir.

VİOP yatırım hesabı açmadan ve hesap için gerekenleri tamamlamadan önce aracı kurumun seçiminde kurumun mali yapısı, teknolojik alt yapısı, uzman ekip kadrosu, analiz ve raporların piyasanın nabzını tutabilmesi, işlem platformlarının fonksiyonelliği gibi birçok kritere dikkat etmesi gerekmektedir.

VİOP yatırım hesabını GCM avantajları ile gerçekleştirin!

VİOP yatırım hesabı açmak ve bu piyasada işlem yapmak; yatırımcıya teminatının çok üstünde yatırım araçlarının getirisine ortak olma, çift yönlü fiyat hareketlerine yatırım imkanı, farklı risk ve getiri seviyelerinden oluşan varlıklardan portföy oluşturma gibi birçok imkanı aynı anda sunar.

Türk sermaye piyasalarının en popüler yatırım araçlarında işlem yapma imkanını birçok piyasa özelliklerinin kombinasyonunda sunan VİOP’ta yatırımı hesap açmak ve hesap açmak için gereken işlemleri avantajlı olarak tamamlamak istiyorsanız sektörün ödüllü ve lider kurumlarından GCM VİOP müşteri temsilcilerinden yardım alabilir, www.gcmforex.com/viop adresini ziyaret edebilirsiniz.